NA MATERIÁLU ZÁLEŽÍ

House of Marley produkty jsou vyráběny z materiálů od důvěryhodných zdrojů.

Proces & Umění

Příběh Marley Materiálů

Materiály, které používáme

BAMBUS

Vyrobeno z jedné z nejrychleji rostoucích rostlin na světě, bambus s CNC frézováním doplňuje náš design moderním vzhledem. Požité materiály mají základy ve vysoce obnovitelných a snadno udržovatelných přírodních zdrojích. Bambus má vyšší pevnost v tlaku a tahu než dřevo, tato pevnost konkuruje oceli.

REWIND ™ FABRIC

Naše REWIND ™ tkanina je tkaná z recyklovaných materiálů a vytváří tak trvanlivý, vysoce kvalitní produkt. Obsahuje 30% recyklované organické bavlny, 30% recyklovaného konopí a 40% recyklovaného PET. REWIND ™ najdete v celé naší řadě, včetně obalů a pouzder na sluchátka nebo reproduktory.    

RECYKLOVATELNÝ HLINÍK

Využitím recyklovatelného hliníku, účinně opětovně použitelného kovu, se významně snižuje množství materiálu končících jako jednorázový odpad. Proces recyklace hliníku existuje ve velkém měřítku - v rámci společenství a v průmyslovém měřítku - více než 50 let, což šetří energii a masivně snižuje globální těžbu. Recyklovatelný hliník naleznete v našich gramofonech a ve sluchátkách.

REGRIND™ SILICONE

Náš REGRIND ™ SILICONE je speciálně vytvořený materiál, který se vyrábí regenerací a recyklací postprocesního a post-spotřebního odpadu. Ochranné kryty, hlavové pásky, ušní kryty - to vše jse pro komfort našeho zákazníka rozhodující - tyto části jsou částečně konstruovány ze silikonu REGRIND ™.

RECYKLOVANÝ PAPÍR

Recyklovaný papír se skládá z materiálu získaného z odpadu. Využívání snižuje celkovou poptávku po těžbě dřeva a množství papíru, které by se jinak dostávalo na skládku. V rámci našeho poslání na podporu udržitelnosti používáme recyklovaný papír k balení našich výrobků.

DŘEVNÍ KOMPOZIT

Vyrobeno kombinací dřevěných derivátů a plastových vláken, výsledkem dřevěného kompozitu je odolnější produkt. Kompoziční proces vyžaduje mnohem méně energie než dřevozpracující průmysl. Dřevěný kompozit je prominentně vyobrazen jako odolný a atraktivní konstrukční prvek v krytech našich reproduktorů.

FSC™ CERTIFIKOVANÉ DŘEVO

Certifikované lesy FSC™ jsou řízeny s ohledem na životní prostředí, což zaručuje, že sklizené stromy budou nahrazeny a regenerovány přirozeně. Získaly svou pověst pro důvěryhodnost, ochranu životního prostředí, zdravé lesnictví, sociální zapojení a zabránění nezákonnému zalesňování. Proto používáme certifikované dřevo FSC™ pro pouzdra sluchátek a konstrukční prvky našich výrobků.

NEREZOVÁ OCEL

Používáme nerezovou ocel pro minimální dopad na životní prostředí a dlouhou trvanlivost. Nejen, že je tento materiál odolný proti korozi, je navíc 100% recyklovatelný. Nerezovou ocel používáme ke konstrukci sluchátek a jako spojovací materiál.

KŮŽE

Kůže je odolný přírodní materiál, který používáme jako nosné popruhy pro naše reproduktorové kryty. Kůže vytváří příjemný, designový detail a může se rozložit za zlomek času, který vyžadují jiné konstrukční materiály.

RECYKLOVANÝ PLAST

Recyklace plastů šetří přírodní zdroje, šetří energii, snižuje prostor na skládkování a snižuje znečištění ovzduší a vodních zdrojů, přičemž omezuje tvorbu biologicky nerozložitelných materiálů. Recyklovaný plast používáme ve všech krytech reproduktorů a sluchátek, stejně jako v balení.

RECYKLOVANÝ PET

Recyklovaný PET je vytvořen transformací plastů a z velké části je vyroben z plastových lahví. Díky tomu omezuje růst skládek, poškození životního prostředí, zemské půdy a vodních cest. Recyklovaný PET je největší součástí naší jedinečné tkaniny REWIND™, kterou používáme při výrobě pouzder a sluchátek.

ORGANICKÝ KOREK

Obnovitelný, biologicky odbouratelný a 100% přírodní, náš organický korek se získává šetrnou sklizní, která zajišťuje dlouhý život stromu. Tento inovativní a ekologický materiál se používá nejen jako konstrukční prvek, ale i během celého výrobního procesu.

RECYKLOVANÉ KOVY

Recyklovatelné kovy mohou po letech přeměnit produkty na obnovitelné zdroje. Naše odhodlání využívat tento materiál šetří přírodní zdroje, energii a přispívá k čistší výrobě, což má za následek menší produkci odpadů a spotřebu vody. Recyklovatelné kovy jsou součástí našeho hardwaru i zdobení.

NEOXIDOVANÝ SILIKON

Naše ušní špunty jsou vyrobeny z lékařského neoxidového silikonu, který neposkytuje vhodné prostředí pro bakterie. Pro součástky, které mají přímý kontakt s pokožkou, používáme neimplantabilní silikon. Silikon je skvělý materiál, který lze snadno recyklovat, přetavit do nových tvarů pro další použití.

BIO BAVLNA

Organická bavlna se pěstuje bez chemických hnojiv, pesticidů a insekticidů - nesoucích škodlivé toxiny, které mohou poškodit okolní prostředí. Ekologické zemědělství také umožňuje výrazně menší spotřebu vody. Spoléháme se na organickou bavlnu jako na součást naší tkaniny REWIND™, která se používá pro naše softwarové a jiné textilní aplikace.

after image content